3 Şubat 2018 Cumartesi

Bizim diktatörlerimiz iyidir

1- 1950'de halk oyuyla iktidardan devrilen CHP, üzerinden fazla geçmeden Menderes'i diktatörlükle suçlamaya başladı. Dikkati çekerim hedefe koydukları Menderes ama yürütmenin başı da Cumhurbaşkanı Bayar. skı araçları olmayan Menderes Kandilli Kız Lisesiyle dikta rejimi kurmayacaktı herhalde!
Ona laf yok. 10 yıl sonra da 27 Nisan 1960 günü Meclis kürsüsünden, '... sizin elinizde ne ordu var, ne memur, ne üniversite ve hatta ne de polis.' diyerek bu iddiaların altının boş olduğu bizzat kaynağı olan İnönü tarafından yalanlandı. Elinde ba

2-Menderes'le aynı çizgiyi takip eden Özal ve Erdoğan ikilisi de aynı parti tarafından diktatörlükle suçlandı. İki lider için de yukarıda bahsettiğim çelişkilerin benzerlerini bulmak mümkün. Halkımız asıl niyeti artık daha kesin bir şekilde idrak ettiği için yeni örnekler vermeyeceğim. Fazla uzatmadan söylemek istediğim şey şu: Üniversiteler, fabrikalar, uzman kurumlar, yollar, köprüler ve teknolojik hamlelerin tümü neredeyse bu 3 lider zamanında yapıldı. İstanbul Boğazına dikilen 3 köprü, bu hamlelerin tecessüm etmiş simgeleridir. Sonuç olarak diyebiliriz ki, bizim diktatörlerimiz iyidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder